Sanger Met
Strona Główna > Elewacje

ELEWACJE BUDYNKU

www.kosbud.com.pl

Do naszego asortymentu dodajemy produkty polskiego producenta systemów ociepleń i okładzin elewacyjnych.


Wiodącym produktem firmy są tynki i farby produkowane w szerokiej gamie kolorystycznej oraz okładziny elewacyjne imitujące kamień, deskę, i klinkier, stosowane w zewnętrznych systemach ociepleń. Wyroby produkowane są według aktualnych standardów europejskich, co pozwoliło na osiągnięcie rezultatu w postaci produktów najwyższej jakości, zarówno pod względem technologicznym, jak i estetycznym.


Poniżej przedstawiamy kilka wybranych produktów. W planach mamy także mieszalnik do farb, aby móc na miejscu przygotować wybrany kolor z bogatej palety barw.


beton architektoniczny

Elastyczny beton architektoniczny w panelu STONO


Elastyczny beton architektoniczny STONO to materiał doskonale imitujący betonowe wykończenie ścian. STONO cechuje wysoka elastyczność, trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Specjalne środki uniepalniające zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Mały ciężar właściwy oraz proste mocowanie umożliwiają zastosowanie betonu STONO, jako materiału wykończeniowego w systemach ociepleń budynków.


Dostępne wymiary:


1.20 m x 0.60 m (pow. 0.72 m2); 3 szt. w opak. (2.16 m2)

1.20 m x 1.20 m (pow. 1.44 m2); 3 szt. w opak. (4.32 m2)


beton architektoniczny

Elastyczny beton architektoniczny w rolce STONO


Elastyczny beton architektoniczny STONO w formie rolki o wymiarach:


1.20 m x 3 m (pow. 3.60 m2); 1 szt. w opak.


siatka z włókna szklanego siatka z włókna szklanego

Siatka z włókna szklanego z miarką


Siatka z włókna szklanego 160 g/m2. Szerokość 110 cm, długość 50 m.klej do styropianu

Klej do styropianu TERMOLEP-S


Mineralna zaprawa klejowa do styropianu. Służy do przyklejania płyt styropianowych w systemie ociepleń KOSBUD SYSTEM. Może być stosowany na stabilnych podłożach mineralnych np. beton komórkowy, pustaki ceramiczne, bloczki betonowe, keramzytowe, piaskowo-wapienne

Zużycie w kg/m2: 4.0-5.0 Waga opakowania: 25kgklej do styropianu grafitowego

Klej do styropianu grafitowego TERMOLEP-S PREMIUM


To wzmocniona mineralna zaprawa klejowa na bazie białego cementu do styropianu grafitowego oraz białego. Ze względu na bardzo wysokie parametry wytrzymałości do styropianu i do betonu, nie wymaga kołkowania (dotyczy domów jednorodzinnych). Dzięki zastosowaniu białego cementu zaprawa tworzy szybkie i mocne wiązanie, które zapobiega łódkowaniu styropianu, a kolejne etapy prac mogą być wykonywane już po 24 godzinach. Klej doskonale sprawdza się w okresie jesienno-wiosennym, skracając czas schnięcia, dzięki czemu prace mogą być prowadzone w niższych temperaturach.


Zużycie w kg/m2: 4.0-5.0 Waga opakowania: 25kg


klej do zatapiania siatki zbrojącej

Klej do zatapiania siatki zbrojącej TERMOLEP-U


Mineralna zaprawa klejowa do zatapiania siatki, wzmocniona mikrowłóknami i modyfikatorami polimerowymi, zapewniającymi wytrzymałość i elastyczność. Służy do wykonania warstwy zbrojącej z zatopioną siatką z włókna szklanego w systemie ociepleń KOSBUD SYSTEM.


Zużycie w kg/m2: 3.5-4.5 Waga opakowania: 25kg


klej do zatapiania siatki zbrojącej

Klej do zatapiania siatki zbrojącej TERMOLEP-U BIAŁY


Mineralna zaprawa klejowa na bazie białego cementu, wzmocniona mikrowłóknami i modyfikatorami polimerowymi. Służy do wykonania warstwy zbrojącej z zatopioną siatką z włókna szklanego w systemie ociepleń KOSBUD SYSTEM. Może być także wykorzystywany do przyklejania dekoracyjnych profili elewacyjnych ze styropianu


Zużycie w kg/m2: 3.5-4.5 Waga opakowania: 25kg


styropian

Styropian EPS 032 fasada extra


FASADA EXTRA to płyty styropianowe produkowane ze specjalnego surowca zawierającego w strukturze grafit, dzięki któremu płyty uzyskują bardzo dobre parametry izolacyjności cieplnej, co pozwala na stosowanie płyt o mniejszej grubości w stosunku do standardowego styropianu. Charakterystyczny dla tej odmiany jest stalowoszary kolor płyt. Uwaga: ze względu na ciemny kolor styropianu, w czasie procesu wbudowywania należy zabezpieczyć płyty przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.


styropian

Styropian EPS 038 dach - podłoga


Zastosowanie
Ściany: izolacja cieplna cokołów wykonywanych metodą "lekka mokra" (BSO, ETICS) izolacja cieplna ścian poniżej poziomu gruntu, z izolacją przeciwwodną, normalnie obciążona.
Podłogi, stropy: izolacja cieplna podłóg pod podkładem posadzkowym, normalnie obciążona, izolacja cieplna podłóg na gruncie z podkładem posadzkowym, normalnie obciążona, izolacja cieplna stropodachów pełnych bez dostępu.


styropian

Hydrostyr 100 styropian wodoodporny


Płyty HYDROSTYR to niezależnie formowane niebieskie płyty z dodatkiem środków hydrofobowych, co czyni je wodoodpornymi. Dzięki tej właściwości można je stosować w warunkach dużej wilgotności, a nawet nawodnienia (grunt). Występują w dwóch odmianach (w zależności od parametrów wytrzymałości na ściskanie): HYDROSTYR 100 i HYDROSTYR 200. Doskonale nadają się do wbudowania jako:
- izolacji zewnętrznych ścian fundamentów i piwnic,
- izolacji dachów i stropodachów odwróconych,
- izolacji tarasów i parkingów,
- izolacji posadzek na gruncie,
- izolacja wszelkich miejsc narażonych na duże zawilgocenie.Drukuj
Projekt i realizacja: Sanger Met
www.sangermet.com